Przedłuż żywotność odzieży na deszczową pogodę

Trwały wodoodporny (DWR), którego używamy do impregnacji naszych ubrań Eco-Shell, nie zawiera fluorowęglowodorów (PFC). To świetna wiadomość dla przyrody, ponieważ PFC nie rozkładają się, a zamiast tego pozostają w środowisku, powoli wspinając się w górę łańcucha pokarmowego. Dlatego wybierając odzież niezawierającą PFC decydujesz się nie dopuścić do uwolnienia tych fluorowęglowodorów w naturze. Kompromis polega na tym, że wymagana jest dodatkowa ostrożność, aby Twoja odzież Eco-Shell zachowała swoją wodoodporność.

Ponowna hydroizolacja Eco-Shell

Przygotowanie

Zacznij od zawieszenia ubrania na wieszaku (najlepiej na kurtki) lub rozłóż na płasko (najlepiej na spodnie). Przedmiot może być suchy lub mokry. Na przykład łatwiej jest uzyskać równą powierzchnię na wilgotnym ubraniu, ale łatwiej jest zobaczyć, gdzie spryskałeś suchą odzież. Więc to zależy od Ciebie.

Spryskanie środkiem dwr

Energicznie wstrząsnąć butelką DWR, a następnie równomiernie spryskać ubranie. Pozwól mu wyschnąć, a następnie wróć i zwróć szczególną uwagę na obszary narażone na zużycie, takie jak ramiona i klatka piersiowa.

Rozprowadzenie

Użyj czystej gąbki, aby równomiernie rozprowadzić warstwę DWR na całej odzieży. Pomaga to uniknąć przebarwień, więc nie pomijaj tej części. Zbyt duża ilość DWR w jednym obszarze może prowadzić do niejednorodności.

Wysuszenie

Ciepło optymalizuje wchłanianie DWR, więc jeśli to możliwe susz ubrania Eco-Shell w suszarce lub suszarce bębnowej na średniej temperatrzue przez 30 minut. Jeśli zdecydujesz się suszyć ubrania w suszarce bębnowej, zalecamy zamknięcie wszystkich zamków błyskawicznych i zapięcie na rzepy, ponieważ suszarki niepotrzebnie obciążają te obszary.

NAPRAWA DZIUR W ODZIEŻY ECO-SHELL

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zestawów naprawczych do łatania dziur w odzieży wierzchniej. Nie musisz więc pozbywać się sprzętu przy pierwszym znaku dziury.

Zalecamy naprawę dziur, gdy tylko je zobaczysz – jeśli je odłożysz, prawdopodobnie po prostu się powiększą i staną się znacznie trudniejsze do pokonania. Większość zestawów do naprawy odzieży wierzchniej zawiera niewielkie ilości wodoodpornego materiału samoprzylepnego, który przycina się do odpowiedniego kształtu i dociska do materiału zewnętrznego. To opłacalne sposoby na wydłużenie żywotności Twojej wodoodpornej odzieży. Dobrą wskazówką jest zaokrąglenie rogów, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich zahaczenia i oderwania.

PRANIE ODZIEŻY ECO-SHELL

Odzież Eco-Shell można prać w pralce. Zalecamy łagodny detergent w płynie, powolny cykl wirowania i temperaturę 30°C. Aby być przyjaznym dla środowiska, pierz sprzęt Eco-Shell tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebuje – oznacza to również, że nie będziesz musiał tak często ponownie nakładać DWR. Sugerujemy zamknięcie wszystkich zamków i odpięcie sznurków przed praniem.

Dobrym pomysłem jest uruchomienie dodatkowego cyklu wirowania bez detergentu po zwykłym cyklu. Ma to na celu upewnienie się, że cały płyn do mycia został usunięty. I nie używaj nabłyszczacza.

Aerozol impregnacyjny DWR dostępny w naszym sklepie!

Przedłuż żywotność odzieży Eco-Shell na deszczową pogodę!