Trwałe i izolujące wypełnienie syntetyczne

Supreme Microloft to materiał izolacyjny stworzony przez firmę Fjällräven i jednocześnie jedno z najlepszych wypełnień syntetycznych stosowanych w produktach turystycznych. Połączenie cienkich i odrobinę grubszych mikrowłókien pozwoliło stworzyć puszysty materiał, który wypełnia odzież lub śpiwór warstwą izolacyjną powietrza.

Supreme Microloft, podobnie jak inne wypełnienia syntetyczne, jest do pewnego stopnia odporny na działanie wilgoci i nie traci w znacznym stopniu właściwości izolacyjnych pod jej wpływem. Sprawia to, że materiał Supreme Microloft doskonale sprawdza się podczas aktywności na świeżym powietrzu przez cały rok. Jest on przydatny przede wszystkim w środowiskach, gdzie kurtka lub śpiwór narażona jest na działanie deszczu, zachlapań lub kondensacji, a także w klimatach, gdzie naprzemiennie występują opady deszczu i śniegu.

Supreme Microloft nie zapewnia takiej samej ilości ciepła, co puch (jeśli porównamy produkty z taką samą ilością obu rodzajów wypełnienia) i zajmuje odrobinę więcej miejsca. Jednak włókna syntetyczne są trwalsze i zachowują większą puszystość po ściśnięciu i długim okresie użytkowania. Materiał Supreme Microloft można także z łatwością prać i suszyć.

Wybrane produkty wykonane z materiału Supreme Microloft