Wytrzymała tkanina odporna na upływ czasu

Vinylon F to nazwa wytrzymałej tkaniny, która przyczyniła się do popularności, jaką na przestrzeni lat zyskał plecak Kånken. Jest to materiał syntetyczny, wykonany z włókien z polialkoholu winylowego, jednakże posiada on również właściwości, które przeważnie przypisywane są tkaninom naturalnym.

Trwała ochrona przed wilgocią

Tkaniny, z których wykonane są plecaki, wymagają zazwyczaj powłoki ochronnej w postaci poliuretanu (PU) lub silikonu, która sprawia, że stają się one wodoodporne. Włókna vinylonowe zachowują się w tym względzie jak tkaniny naturalne i puchną w kontakcie z wilgocią. W ten sposób tkanina staje się również bardziej zwarta i jest w stanie znieść więcej wilgoci bez potrzeby nakładania powłoki.

Cecha ta, w połączeniu z wyjątkową wytrzymałością Vinylonu F, jest jednym z powodów, dla których materiał ten jest wykorzystywany w plecakach Kånken już od końca lat 1970.

Vinylon F można czyścić ciepłą wodą, delikatnym mydłem i gąbką. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek i informacji o tym, jak dbać o Vinyl F i twój plecak, sprawdź przewodnik pielęgnacyjny Kånken.

Wybrane produkty wykonane z materiału VINYLON F