Fjallraven jest firmą zajmującą się odzieżą i wyposażeniem outdoorowym, której celem jest ułatwienie dostępu do przyrody.Fjallraven narodził się z wizji jednego człowieka: wizji udostępnienia natury większej liczbie ludzi.

Åke Nordin urodził się w Örnsköldsvik, na szwedzkim Wysokim Wybrzeżu, w 1936 roku. Połączenie wzgórz, głębokich lasów i osłoniętego wybrzeża stanowiło idealny plac zabaw dla młodego, ciekawego Åke. I właśnie podczas jednej z jego wielu przygód ziarno Fjallravena zostało zasiane głęboko w umyśle Akego.

Pomysł zrodził się z konieczności: posiadania plecaka, który zmieścił był cały sprzęt, a jednocześnie był wygodny na plecach. Åke wiedział, że musi być jakiś sposób. Dzięki maszynie do szycia swojej matki i narzędziom ojca Åke stworzył w swojej piwnicy plecak z drewnianą ramą. A wraz z nim ziarno zostało zasiane. 10 lat później, w 1960 roku, w tej samej piwnicy Åke założył Fjallraven i wprowadził do sprzedaży swój pierwszy produkt. Zgadnij, co było? Tak, plecak; tym razem z aluminiową ramą.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, napędzany upartym przekonaniem Åke, że zawsze musi istnieć sposób – praktyczne rozwiązanie danej rzeczy – znacznie rozszerzał asortyment produktów Fjallraveno namioty, śpiwory, kurtki i spodnie. Kurtka Greenland, kurtka puchowa Expedition i plecak Kånken okazały się produktami definiującymi markę Fjallraven. Praktycznie każdy inny Szwed, od zapalonego wędrowca po entuzjastycznego miłośnika przyrody, nosił i ufał produktą Fjallraven.

Lata 80. i 90. były bardziej związane z ekspansją geograficzną. Wędrówka przez naturę, noszenie wszystkiego, czego potrzebujesz na plecach, ciesząc się każdym krokiem, nie powinno być czymś tylko dla Szwedów. Najpierw rozszerzyliśmy działalność na całą Skandynawię, a następnie dalej w Europie. Ale Åke nie wystarczyło po prostu zaoferować ubrania i sprzęt, aby wyjść na łono natury. Jego marzeniem było umożliwienie ludziom wyjścia na zewnątrz. Chciał, aby więcej ludzi wędrowało przez pustynię; ponieważ im więcej ludzi doświadcza natury, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą o nią dbać. I znowu wiedział, że musi być sposób. Jego marzenie spełniło się w 2005 roku wraz z uruchomieniem Fjallraven Classic: 110-kilometrowej wędrówki przez północną Szwecję.

A ponieważ natura jest dla nas tak ważna, w Fjallraven kładziemy coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój; rozwijać się na warunkach natury. Od nowego tysiąclecia wprowadziliśmy Eco-Shell, naszą Down Promise i Fjallraven Way – nasz Kodeks Postępowania.

Następnie w 2017 roku zaczęliśmy bardzo nostalgicznie. Wróciliśmy do miejsca, w którym Åke po raz pierwszy zainspirował się szwedzkimi górami, aby stworzyć naszą kolekcję alpinistyczną: Bergtagen.

W 2018 roku, wróciliśmy do pierwszego definiującego Fjallraven produktu: kurtki Greenland i inspirując się nią, stworzyliśmy nową odświeżoną kolekcję Greenland.

Ale niezależnie od tego, czy szukamy inspiracji w przeszłości czy w przyszłości, zawsze dążymy do wspólnego celu. Umożliwienie i inspirowanie większej liczby ludzi do obcowania z naturą było wizją Åke i teraz robimy z tego naszą misję. Natura jest w naszym DNA. Po prostu nie możemy od tego odejść. Bez tego bylibyśmy niczym. To nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Na przestrzeni lat nasz asortyment odzieży i wyposażenia Fjällräven został podzielony na trzy sekcje, ponieważ różne czynności wymagają różnych funkcji i poziomów funkcjonalności. Ten przegląd pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Do zobaczenia na szlaku!

Alpinizm

Bergtagen

Zaprojektowane do życia ponad linią drzew, produkty Bergtagen są zoptymalizowane, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności i niezawodności w trudnych warunkach.

Sprawdź kolekcję!

Trekking

Keb

Nazwane na cześć najwyższej góry Szwecji, produkty z tej serii są przeznaczone do trudnych wędrówek w zróżnicowanym terenie.

Sprawdź kolekcję!

Abisko

Lekka kolekcja Abisko jest nastawiona na jednodniowe wędrówki i trekking od punktu do punktu.

Sprawdź kolekcję!

Singi

Tradycyjna estetyka Singi jest połączona z trwałymi, wytrzymałymi materiałami dobrze nadającymi się do skandynawskich wędrówek.

Sprawdź kolekcję!

Outdoor

High Coast

Z części Szwecji, która łączy środowiska leśne, przybrzeżne i miejskie, kolekcja High Coast jest wszechstronna, ale funkcjonalna.

Sprawdź kolekcję!

Övik

Dzięki klasycznej stylizacji i materiałom Fjallraven produkty Övik są idealne do codziennego użytku.

Sprawdź kolekcję!

Greenland

Wytrzymałość materiału G-1000 i kultowy wygląd z naszej „pierwszej rodziny” oznaczają, że jesteś gotowy na wszelkiego rodzaju przygody w domu i poza nim.

Sprawdź kolekcję!