Twoja kurtka Eco-Shell to nie tylko ochrona przed deszczem, to poprawa nastroju podczas mokrych wędrówek po bezdrożach. Twoja kurtka puchowa nie tylko zapewnia ciepło, to najlepszy kumpel przy ognisku. Twój namiot nie tylko zapewnia schronienie, ale także daje dostęp do widoków lepszych niż jakikolwiek pięciogwiazdkowy hotel. Twoje ubrania i sprzęt tworzą pamięć. Kiedy tylko spojrzysz na nie wiszące w przedpokoju, szafce na sprzęt czy szafie, mogą wypełnić Cię wspomnieniami magicznych chwil na świeżym powietrzu. Uważamy, że to oznacza, że ​​warto się nimi zająć.

Naszą odzież i sprzęt tworzymy tak, aby służyły Ci na wieki. Ale z biegiem czasu mogą pojawić się łzy, gdy zgubi się guziki, a zamek błyskawiczny się zablokuje. Dlatego uważamy, że najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie naszej wiedzy Tobie, jak dbać o odzież i sprzęt Fjallraven.

Jak dbać o swoją odzież i sprzęt:

OGÓLNE PORADY DOTYCZĄCE PRANIA

Zawsze należy zacząć od sprawdzenia instrukcji na metce. Jednak ogólnie rzecz biorąc, radzimy prać sprzęt tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebuje. Pranie w pralce prowadzi do zużycia odzieży i śpiworów oraz obciąża zamki błyskawiczne, rzepy i inne wykończenia. A ponieważ zużywa się dużo wody i energii, zbyt częste pranie w pralce jest szkodliwe dla natury.

Zamiast tego zalecamy ręczne mycie zabrudzonych miejsc ciepłą wodą, łagodnym mydłem lub detergentem i gąbką, a nawet po prostu wieszanie ubrań lub śpiworów w celu wywietrzenia.

Jeśli zdecydujesz się prać w pralce, pranie w 30 ° C zużywa mniej energii niż pranie w 40 ° C. Używaj również detergentu odpowiedniego do odzieży, którą pierzesz. I nie używaj zmiękczacza do tkanin. Pozostawia woskowaty osad na ubraniu, który może pogorszyć funkcjonalność sprzętu, na przykład wpływając na jego zdolność odprowadzania wilgoci.

Podobnie suszenie w suszarce – co jest całkowitym zakazem w przypadku niektórych produktów – również powoduje stres dla odzieży. Więc jeśli to tylko możliwe, rozwieś ubranie – wyjątkiem jest dół – do wyschnięcia, najlepiej na zewnątrz.

OGÓLNE WSKAZÓWKI

DOTYCZĄCE PRZECHOWYWANIA

Niektóre z Twoich produktów Fjällräven staną się ulubionymi produktami, których będziesz używać prawie codziennie. Ale inne produkty takie jak namioty, śpiwory i te duże, ciepłe kurtki zimowe, są bardziej jak rzadkie skarby. Prawidłowe ich przechowywanie staje się dużym problemem. Wilgotne, słabo wentylowane miejsce do przechowywania jest największym wrogiem twojego sprzętu, ponieważ jest to idealne miejsce do uprawy pleśni. Ważne jest, aby przechowywać sprzęt w suchych, dobrze wentylowanych miejscach, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ciepła.

Niektóre produkty, takie jak odzież Eco-Shell i G-1000, najprawdopodobniej będą wymagały ponownej impregnacji po przechowywaniu.